Strona główna
Dlaczego warto się zdecydować na SEO w branży odzieżowej?

05.05.2023

Dlaczego warto się zdecydować na SEO w branży odzieżowej?

Dlaczego warto się zdecydować na SEO w branży odzieżowej?

Odzież i obuwie to najczęściej kupowane w Internecie produkty przez polskich internautów. Dlatego warto być obecnym ze swoim biznesem w Internecie. W naszym artykule opisujemy, na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron internetowych. Co to jest SEO, dowiesz się z naszego tekstu. Czym jest SEO copywriting? Sprawdzamy! Poznaj sposoby reklamy w sieci!

SEO, czyli pozycjonowanie strony firmowej z branży odzieżowej

Widoczność w Internecie jest istotna. Dlatego warto wiedzieć, jak zwiększyć widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Wyższa pozycja pozwala poprawić wizerunek firmy w sieci. Na pozycjonowanie składają się:

 • audyt SEO,

 • działania on-site,

 • działania off-site.

Najpierw opracowuje się strategię. Następnie przeprowadza się działania prowadzące do zwiększenia widoczności strony WWW. Nie można zapomnieć o optymalizacji technicznej czy treści, pozyskiwaniu linków, jak również kontrolowaniu widoczności i pozycji słów kluczowych.

Czym jest lokalne SEO?

Lokalne SEO składa się z działań zwiększających widoczność witryn na konkretne zapytania. Wiążą się one z daną lokalizacją, a zatem:

 • miastem,

 • regionem,

 • dzielnicą.

Reklama obuwia czy odzieży może przybierać różne formy. Najpopularniejsze to firmowa strona internetowa czy aktywność w mediach społecznościowych. Chcesz ułatwić znalezienie swojego serwisu internautom? Zdecyduj się na działania związane z lokalnym SEO! Internauci mogą wpisać następujące frazy:

 • sklep odzieżowy Kraków,

 • tania odzież Lublin,

 • hurtownia obuwia Wólka Kosowska.

Fraza z lokalizacją nie musi być zawsze wpisywana. Zwykle Google na podstawie lokalizacji użytkownika pokazuje wyniki, które pasują do najbliższych sklepów odzieżowych czy obuwniczych.

Branża odzieżowa a ciekawe treści

Oprócz pozycjonowania stron internetowych i możliwości znalezienia Twojej firmy lokalnie istotne są treści, a zatem content. Jeśli działasz w branży odzieżowej lub obuwniczej, zdecyduj się na content marketing. Jest to marketing treści. Interesujące publikacje w postaci artykułów i wpisów dobrze, aby odpowiadały na najczęstsze pytania internautów. Oprócz bloga firmowego ważny jest dział FAQ.

Poza tym do publikacji na innych witrynach przeznacz poradniki. Dzięki temu dotrzesz do nowych odbiorców i otrzymasz linki do swojej witryny. Zgodne z zasadami treści stworzą na zlecenie copywriterzy.

Ważne, aby dobry content cechował się słowami kluczowymi, boldami, nagłówkami (H1-H6) czy wypunktowaniami.

Jakie są jeszcze inne sposoby reklamy?

Pozycjonowanie SEO jest kluczowe, jednak nie można zapomnieć o pozostałych elementach reklamy. Firmę odzieżową lub obuwniczą możesz promować również w mediach społecznościowych, a więc Facebooku, Twitterze, LinkedInie czy Instagramie. Nie tylko są one kanałem dostarczania informacji o nowych ubraniach czy butach. Umożliwiają również komunikację z klientami.

Google Moja Firma to inne narzędzie marketingowe. Odpowiednie zoptymalizowanie profilu pozwala na widoczność Twojego biznesu na mapach Google. Także w wynikach wyszukiwania. Co ważne, z Google Maps korzysta wielu internautów szukających odzieży czy obuwia. Wobec tego opłaca się zadbać o widoczność w GMB. W ten sposób zapewnisz sobie i odbiorcom:

 • budowę zaufania wśród internautów,

 • dostęp do informacji o firmie – łatwa komunikacja z klientami,

 • opcję dodawania oceny – i odpowiadania na nie jako właściciel,

 • kontrolę statystyk – dotarcie do informacji, w jaki sposób internauci znaleźli Twoją firmę.

Branża odzieżowa a marketing – wnioski

Oprócz SEO copywritingu reklama biznesu jest jeszcze inna – możesz się na przykład zdecydować na Google Ads. Polega na tym, że wyświetla się w wielu miejscach. Związane jest to z wieloma opcjami. Warto wiedzieć, że reklamy mogą być wideo, graficzne czy tekstowe.

Gdzie się będą wyświetlać reklamy? W wyszukiwaniach Google, na stronach jego partnerów, reklamowej sieci czy na YouTubie. Warto poza tym wiedzieć, że konwersja w zależności od celów, może odgrywać rolę zwiększania zysków, wizytówki w Internecie czy zwiększania liczby zapytać o ofertę, a więc odzież i obuwie.